Jak wygląda krok po kroku?
1. Znieczulenie
Aby zabieg był komfortowy i bezbolesny dla Pacjenta stosujemy znieczulenie.
2. Przygotowanie do leczenia
Leczony ząb oddzielamy od pozostałych za pomocą specjalnej klamry i koferdamu. Dzięki temu zapewniamy sterylność pola zabiegowego, a także zabezpieczamy Pacjenta przed dostaniem się do jego jamy ustnej jakichkolwiek substancji stosowanych podczas leczenia endodontycznego.
3. Leczenie pod mikroskopem
Leczenie przeprowadzamy w dużym powiększeniu przy użyciu mikroskopu. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w zębie i dokładnie wyczyścić niedrożne kanały lub mocno zakrzywione. Dokładne, mechaniczne i chemiczne oczyszczenie kanałów na całej ich długości jest niezwykle istotne.
4. Opracowanie kanału
Lekarz usuwa próchnicę z zęba i wykonuje odpowiednie dojście do kanałów. Po odpowiednim przygotowaniu korony zęba lekarz przystępuje do usunięcia miazgi. Następnie oczyszcza kanały korzeniowe i nieco je poszerza, by dokładnie usunąć bakterie, które mogły przejść do zębiny. W czasie czyszczenia kanałów płucze się je dodatkowo odpowiednimi preparatami, które mają za zadanie je zdezynfekować i zapobiec rozwojowi bakterii.
5. Wypełnienie kanału
Stosujemy sprawdzony system termicznego wypełnienia kanałów biokompatybilną gutaperką, która gwarantuje dokładne i trwałe uszczelnienie kanałów.
6. Wypełnienie zęba / korona
Na koniec ząb zamyka się wypełnieniem lub odbudowuje protetycznie za pomocą korony porcelanowej.
Ząb po leczeniu kanałowym nie wymaga specjalnego traktowania. Zaleca się jednak unikanie jedzenia twardych produktów, aż do czasu, kiedy korona zęba będzie całkowicie odbudowana. Ząb należy myć tak jak wszystkie inne.