Implanty zębów

Dlaczego warto zastosować implanty?

Implanty pozwalają w najskuteczniejszy i bardzo bezpieczny sposób uzupełnić braki w uzębieniu. Stosowane są w przypadku braku jednego lub kilku zębów czy też całkowitego bezzębia. Dawniej uważano, że jest to usługa bardzo ekskluzywna i skierowania jedynie dla osób zamożnych. Dzisiaj cena jest bardzo przystępna, dzięki czemu na wysoki komfort może sobie pozwolić wielu.

Kiedy warto zastosować implanty?

Jeśli masz:

 • Pojedynczy brak zęba lub kilka braków
 • Nietolerancję lub niewystarczającą stabilizację ruchomych protez
 • Brak zawiązków zębowych
 • Bezzębie

Co zyskasz dzięki implantom?

☛ NATURALNY EFEKT

 • będziesz mógł uśmiechać się bez jakiegokolwiek dyskomfortu, bo implanty to najbardziej zbliżona do naturalnych zębów forma odbudowy protetycznej

☛ KOMFORT

 • będziesz mógł sobie pozwolić na swobodne jedzenie bez bólu
 • unikniesz konieczności eliminowania jakichkolwiek produktów
 • unikniesz lęku przed przemieszczeniem się lub wypadnięciem protezy, mocowanej standardowo na kleju
 • wyeliminujesz problem z seplenieniem, który często pojawia się przy używaniu ruchomych protez

☛ SPOKÓJ

 • implanty są dużo bardziej trwałe od konwencjonalnych uzupełnień protetycznych. Przy odpowiedniej higienie i warunkach, możesz pozbyć się problemu na całe życie.

☛ LEPSZY STAN ZDROWIA 

 • unikniesz szlifowania innych zębów celem wykonania mostów protetycznych
 • zmniejszysz obciążenie pozostałych struktur jamy ustnej
 • zmniejszysz zanik kości postępujący po utracie zęba
 • uzyskasz łatwiejszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych

Kim jest nasz specjalista?

dr Łukasz Musiał - specjalista chirurgii stomatologicznej - Zespół - Przychodnia stomatologiczna w Tarnowie Oftaldent

Dr Łukasz Musiał – lekarz z 13-letnim doświadczeniem, zdobył specjalizację z chirurgii stomatologicznej z wyróżniającym wynikiem, otrzymując Nagrodę Okręgowej Izby Lekarskiej, członek Polskie Stowarzyszenia Implantologicznego, absolwent Uniwerystetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Czym są implanty zębów?

To niewielkie tytanowe śruby, które po wprowadzeniu w kość szczęki lub żuchwy zastępują utracony korzeń zęba. Są wykonane w taki sposób, że z łatwością zrastają się z tkanką i zapobiegają dalszej utracie kości.

Tytan lub cyrkon, z którego jest wykonany, organizm zaczyna traktować jak własną kość. Implanty stają się filarem dla zamocowania pracy protetycznej np. mostu, protezy lub korony. To trwały sposób na przywrócenie nowego wyglądu zębów, dzięki czemu możesz komfortowo jeść i uśmiechać się bez żadnych obaw.   

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pracujemy wyłącznie na sprawdzonych materiałach i sprzęcie i systemach implantologicznych. Rozwiązania dostosowujemy indywidualnie do stanu uzębienia i kości pacjenta.

Dokładamy starań, by proces adaptacji i późniejsza profilaktyka nie była uciążliwa dla pacjenta.  Korzystając z implantologii pacjent uzyskuje bardzo naturalny efekt estetyczny, kości nie ulegają zanikowi, nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, tak jak ma to miejsce w przypadku mostów konwencjonalnych. Całość przekłada się na komfort pacjenta, pozwalając mu na nowo cieszyć się śmiałym uśmiechem.  

Jakie są etapy leczenia?

 1. Konsultacja.

To etap, gdzie chcemy poznać Twoje oczekiwania. Sprawdzimy czy implanty to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Opowiemy Ci o możliwościach, przewidywanym czasie oraz kwocie całego leczenia.

2. Diagnostyka.

Wykonamy zdjęcia RTG, zlecimy tomografię komputerową (zdjęcie 3D  zębów i kości), dzięki czemu będziemy mogli dokładnie przeanalizować Twoją sytuację i opracować skuteczny plan działania.

3. Część chirurgiczna.

Zabieg wszczepienia implantu trwa od 20 do 60 minut i przeprowadzamy przy użyciu miejscowego znieczulenia, dzięki czemu możesz normalnie funkcjonować już następnego dnia. W kolejnych tygodniach implant będzie stabilizował się w kości szczęki. Po 10-14 dniach od zabiegu usuniemy szwy i będziemy chcieli min. 2 razy zobaczyć się z Tobą na wizycie kontrolnej. Proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie przystąpimy do  odsłonięcia implantu. Podczas zabiegu w znieczuleniu miejscowym ustala się lokalizację implantu i nacina wokół niego dziąsło, a następnie zamienia śrubę zamykającą na śrubę gojącą, kształtującą dziąsło wokół implantu. Po ok. 2-4 tygodniach od osłonięcia implantu można przystąpić do etapu protetycznego

4. Część protetyczna.

Po zrośnięciu się z kością, do implantu mocowany jest łącznik, który następnie będzie utrzymywał koronę, most lub protezę. Po konsultacji protetycznej, pobierzemy wyciski, dzięki którym technicy w laboratorium opracują odbudowę protetyczną, która w dokładny sposób odwzoruje Twoje warunki zgryzowe. Zostanie dopasowany kształt i kolor nowego zęba, dzięki czemu Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie, a stabilne mocowanie na implancie pozwoli Ci trwale uzyskać nowy komfort życia. 

Umów się na wizytę

 • Zadzwoń +48 535 286 767
 • Rejestracja telefoniczna:
  Środy 12:00 - 20:00
  • Poniedziałki 8:00 - 16:00
  • Wtorki 8:00 - 16:00
  • Czwartki 12:00 - 20:00
  • Piątki 8:00 - 16:00
  • Soboty nieczynne
  • Niedziele nieczynne

Cennik

Konsultacja implantologiczna

190 zł

Mikroimplant

od 490 zł

Implant - część chirurgiczna - wszczepienie kości

2990 - 3490 zł

Implant - część protetyczna - korona

od 1750 - 2990 zł

Nasi specjaliści

lek. stom. Arkadiusz Dziuba
chirurgia, leczenie kanałowe i stomatologia pod mikroskopem

lek. stom. Łukasz Musiał
implanty

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy implanty są bezpieczne?

Tak, jest to już dokładnie opracowana metoda leczenia. Implanty zębowe na świecie stosuje się od ponad 20 lat.

2. Jakie są przeciwskazania do założenia implantów?

Ogólne:

 • Ciąża
 • Leczenie immunosupresyjne
 • Dożylne leczenie lekami z grupy bisfosfonianów
 • Choroby kości : osteoporoza, zaburzenia mineralizacji, choroba Pageta, Recklinghausena
 • Choroby tkanki łącznej: sklerodermia
 • Narkomania, choroba alkoholowa, palenie tytoniu

Miejscowe bezwzględne:

 • Kość: miejscowe procesy destrukcyjne, stany zapalne przywierzchołkowe zęba, pozostawione korzenie zębów
 • Tkanki miękkie- leukoplakia, liszaj rumieniowy, zmiany nowotworowe
 • Stan po przebytej radioterapii okolicy twarzowej części czaszki
 • Nieleczone choroby przyzębia,

Miejscowe względne:

 • Niewystarczający zasób tkanki kostnej
 • Zła higiena jamy ustnej

3. Czy implanty są jak własne zęby?

Odbudowane implanty są osadzone w kości jak korzenie zębów, korona jest wykonana z porcelany. Jest to materiał najbardziej przypominający strukturę zęba. Dzięki temu jest to najbardziej naturalne, choć całkowicie sztuczne uzupełnienie.

4. Jaką mają trwałość implanty?

Niemieckie badania naukowe udowodniły, iż po 10 latach aż 95 % implantów nadal spełnią swoją funkcję. Prawidłowa higiena jamy ustnej i regularne kontrole u stomatologa wzmacniają trwałość implantu.

Jest to najtrwalsze uzupełnienie protetyczne obecnie stosowane. Klasyczna protetyka – korony, mosty czy protezy ruchome oparte na własnych zębach zwykle są skuteczne tylko przez 5-10 lat.

5. Jak należy dbać o implanty?

Należy postępować tak jak z własnymi zębami. Czyli co najmniej 2 razy dziennie myć zęby. Stosować nitkę międzyzębową lub irygator wodny. Co 6 miesięcy zgłaszać się na kontrolę u stomatologa.

6. Jak wygląda część protetyczna?

Korony na implantach zawsze są ceramiczne. Natomiast podbudowa ceramiki może być klasyczna – metalowa lub pełnoceramiczna – cyrkon. Są generalnie 3 różnice, cyrkon jest bardziej przezierny dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie, bardziej przypomina wyglądem ząb własny pacjenta, natomiast metal jest bardziej wytrzymały mechanicznie. Dodatkowo korona porcelanowa na metalu jest tańsza. Dlatego też odbudowując przednie zęby, które są bardziej widoczne, a narażone na mniejsze siły gryzienia warto wykonać koronę ceramiczną na cyrkonie. Natomiast zęby boczne i tylne są mało widoczne i niewielki jest do nich dostęp światła,  natomiast siły żucia w tej okolicy są olbrzymie, dlatego też zalecamy odbudować je koroną porcelanową na metalu.

7. Kto przeprowadza zabiegi implantacji?

Zabiegi implantacji powinien wykonywać lekarz ze specjalizacją z chirurgii.

8. Czy podczas leczenia implantologicznego można czasowo zastąpić utracony ząb?

Oczywiście. Przy dzisiejszej technologii nie ma żadnego problemu z tymczasowym uzupełnieniem brakującego zęba. Przez cały okres zrastania się implantu z kością, czy podczas wykonywania części protetycznej można użytkować takie uzupełnienie i mieć pełen estetyczny komfort.

9. Dlaczego implanty są lepsze od tradycyjnych protez?

Choć tradycyjne protezy mają pewne zalety, ich użytkownicy mogą mieć problemy między innymi z ich słabą stabilnością w jamie ustnej. Protezy częściowe i całkowite są duże i czasami ciężko się do nich przyzwyczaić. Implanty zębowe to trwałe zamienniki brakujących zębów, które działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Korony zbudowane na implantach zajmują tyle samo miejsca co zęby własne. Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o dokładnym dopasowaniu i z biegiem czasu stają się częścią jamy ustnej, w niczym nie ustępując naturalnym zębom. Ułatwiają żucie oraz mówienie.

10. Jak przebiega procedura wszczepiania implantów?

Procedura wszczepiania implantów polega na wkręceniu śruby w kość szczęki poniżej dziąseł. W ciągu kolejnych miesięcy śruba tytanowa łączy się z kością szczęki, proces ten nazywamy osseointegracją. Gdy proces ten dobiegnie końca, do śruby zostanie przymocowana korona protetyczna, tworząc nowy ząb, który wygląda i działa, jak naturalny.

11. Czy implanty są dla mnie?

Jeśli nie masz wszystkich zębów, implanty mogą być dla ciebie rozwiązaniem idealnym. Ponieważ procedura obejmuje zabieg chirurgiczny, kandydat musi posiadać odpowiednią ilość i gęstość kości w szczęce oraz zdrowe dziąsła. Podczas konsultacji lekarz jest w stanie określić, czy zabieg będzie możliwy. Jeżeli pacjent nie kwalifikuje się do zabiegu, lekarz może polecić szereg skutecznych alternatyw, które pomogą zastąpić brakujące zęby.

Umów się na wizytę

 • Zadzwoń +48 535 286 767
 • Rejestracja telefoniczna:
  Środy 12:00 - 20:00
  • Poniedziałki 8:00 - 16:00
  • Wtorki 8:00 - 16:00
  • Czwartki 12:00 - 20:00
  • Piątki 8:00 - 16:00
  • Soboty nieczynne
  • Niedziele nieczynne
Facebook
Instagram